Vishay/Dale CRCW251227K4FKEG
CRCW251227K4FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251227K4FKEG
Brief Description
RES SMD 27.4K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251227K4FKEG.pdf
Availability of CRCW251227K4FKEG
QUANTITY
CRCW251227K4FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251227K4FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW251227K4FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251227K4FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW251227K4FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251227K4FKEG Details Description
Related parts for CRCW251227K4FKEG
IC EEPROM 256KBIT 400KHZ 8DFNS datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
METRAL HDR STR PF 5X12 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 16SO datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 640 OHM 0.1% 1/5W 1506 datasheet.pdf
HD VT TH SHRD datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 35NS 48LCC datasheet.pdf
8397T107 SPACER datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.16UF RADIAL datasheet.pdf