Vishay/Dale CRCW25122K37FKEG
CRCW25122K37FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25122K37FKEG
Brief Description
RES SMD 2.37K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25122K37FKEG.pdf
Availability of CRCW25122K37FKEG
QUANTITY
CRCW25122K37FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25122K37FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25122K37FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.37k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25122K37FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25122K37FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25122K37FKEG Details Description
Related parts for CRCW25122K37FKEG
EVALUATION MODULE FOR ADS7881 datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 2% 1/6W 0402 datasheet.pdf
RES 1.91 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 5.97K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 30AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
OSC MEMS 2.0480MHZ CMOS SMD datasheet.pdf