Vishay/Dale CRCW25122K37FKEGHP
CRCW25122K37FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25122K37FKEGHP
Brief Description
RES SMD 2.37K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25122K37FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25122K37FKEGHP
QUANTITY
CRCW25122K37FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25122K37FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25122K37FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.37k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25122K37FKEGHP
Related LinksCRCW25122, CRCW25122K37FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25122K37FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW25122K37FKEGHP
RES 2.7K OHM 35W 5% TO220 datasheet.pdf
RES SMD 681K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT PANEL RND 4PIN R/A PC datasheet.pdf
ETHERNET MOD DIN RAIL 24VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3PST 10A 24V datasheet.pdf
IC ADC 12BIT I2C/SRL 16WLP datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1200UF 50V CHA MNT datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf