Vishay/Dale CRCW25122K40JNEH
CRCW25122K40JNEH picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25122K40JNEH
Brief Description
RES SMD 2.4K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25122K40JNEH.pdf
Availability of CRCW25122K40JNEH
QUANTITY
CRCW25122K40JNEH Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25122K40JNEH
Internal Part NumberEIS-CRCW25122K40JNEH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25122K40JNEH
Related LinksCRCW2512, CRCW25122K40JNEH Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25122K40JNEH Details Description
Related parts for CRCW25122K40JNEH
IC LATCH 16-BIT D-TYPE 48-TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 3/8-24 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
DETECT HEATER ELEMENT 220V CHAS datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12V IN 15V OUT datasheet.pdf
BUZZ PIEZO CIRC 30.70MM PANEL datasheet.pdf
RES 866 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 220K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf