Vishay/Dale CRCW25122M21FKEG
CRCW25122M21FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25122M21FKEG
Brief Description
RES SMD 2.21M OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25122M21FKEG.pdf
Availability of CRCW25122M21FKEG
QUANTITY
CRCW25122M21FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25122M21FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25122M21FKEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25122M21FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25122M21FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25122M21FKEG Details Description
Related parts for CRCW25122M21FKEG
CAP ALUM 33000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 150K OHM 10% RAD datasheet.pdf
SIDAC SYM 3CHP 200V 150A MS013 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES 47 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 2C/2R SHROUD PRESS-IN datasheet.pdf
STRING POT 80 INCH RANGE datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf