Vishay/Dale CRCW25122M43FKEG
CRCW25122M43FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25122M43FKEG
Brief Description
RES SMD 2.43M OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25122M43FKEG.pdf
Availability of CRCW25122M43FKEG
QUANTITY
CRCW25122M43FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25122M43FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25122M43FKEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25122M43FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25122M43FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25122M43FKEG Details Description
Related parts for CRCW25122M43FKEG
REG 8V 1.75A 4.5/7VIN VERT datasheet.pdf
IC CAN TRANSCEIVER HS 8-SOIC datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.2K OHM 5% 50W datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 32V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 19.2MHZ 6-CLCC datasheet.pdf