Vishay/Dale CRCW25122M70FKTG
CRCW25122M70FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25122M70FKTG
Brief Description
RES SMD 2.7M OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25122M70FKTG.pdf
Availability of CRCW25122M70FKTG
QUANTITY
CRCW25122M70FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25122M70FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25122M70FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25122M70FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25122M70FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25122M70FKTG Details Description
Related parts for CRCW25122M70FKTG
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 4A TO202 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:8 80MHZ 28PLCC datasheet.pdf
RES MO 1W 0.22 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
TOOL HAND CONTACT LOCATOR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB datasheet.pdf
CRYSTAL 4.000000MHZ SMD datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 360MA 5.07 OHM datasheet.pdf