Vishay/Dale CRCW25122R20FKEGHP
CRCW25122R20FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25122R20FKEGHP
Brief Description
RES SMD 2.2 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25122R20FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25122R20FKEGHP
QUANTITY
CRCW25122R20FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25122R20FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25122R20FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25122R20FKEGHP
Related LinksCRCW25122, CRCW25122R20FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25122R20FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW25122R20FKEGHP
IC OPAMP GP 70MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
TXRX FSK/ASK SGL LP TSSOP-38 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 81V 1.85A datasheet.pdf
DIODE MODULE 1KV MTK datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 9A 120V datasheet.pdf
D-SUB ACCS datasheet.pdf
CAP FILM 820NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf