Vishay/Dale CRCW25122R20JNEH
CRCW25122R20JNEH picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25122R20JNEH
Brief Description
RES SMD 2.2 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25122R20JNEH.pdf
Availability of CRCW25122R20JNEH
QUANTITY
CRCW25122R20JNEH Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25122R20JNEH
Internal Part NumberEIS-CRCW25122R20JNEH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25122R20JNEH
Related LinksCRCW2512, CRCW25122R20JNEH Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25122R20JNEH Details Description
Related parts for CRCW25122R20JNEH
CONN HEADR BRKWAY .100 28POS R/A datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 400MA 2.7 OHM datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20 UNF 1-5V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 48V datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 105NS 56TSOP datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 22MM datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 3.5A 25 MOHM TH datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 90D datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RECEPT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf