Vishay/Dale CRCW25122R43FKEGHP
CRCW25122R43FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25122R43FKEGHP
Brief Description
RES SMD 2.43 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25122R43FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25122R43FKEGHP
QUANTITY
CRCW25122R43FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25122R43FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25122R43FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25122R43FKEGHP
Related LinksCRCW25122, CRCW25122R43FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25122R43FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW25122R43FKEGHP
OSC MEMS 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
BLZF 5.08/12/180LH SN BK datasheet.pdf
STANDARD NYLON CABLE TIES datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
BUT 1ZB09 DOWN / ARROW UP datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 254 TYP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf