Vishay/Dale CRCW2512300KFKEG
CRCW2512300KFKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512300KFKEG
Brief Description
RES SMD 300K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512300KFKEG.pdf
Availability of CRCW2512300KFKEG
QUANTITY
CRCW2512300KFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512300KFKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512300KFKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512300KFKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512300KFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512300KFKEG Details Description
Related parts for CRCW2512300KFKEG
68 50SR KIT,75D,UK datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SOEIAJ datasheet.pdf
SW DIP 4POS SEAL HALF PITCH 24V datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK FEED THRU 5.2MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
DIN-POWER CODE COMB-M datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC DDR2 256M 333MHZ 84BGA datasheet.pdf
EMI FILTER 3000PF PI TYPE datasheet.pdf