Vishay/Dale CRCW2512300KFKEGHP
CRCW2512300KFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512300KFKEGHP
Brief Description
RES SMD 300K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512300KFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512300KFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512300KFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512300KFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512300KFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512300KFKEGHP
Related LinksCRCW25123, CRCW2512300KFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512300KFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512300KFKEGHP
FIXED IND 270UH 560MA 1.1 OHM datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .8MM 50POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 9.53 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 64POS VERT GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLEX 32POS PINS datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf