Vishay/Dale CRCW2512301RFKTG
CRCW2512301RFKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512301RFKTG
Brief Description
RES SMD 301 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512301RFKTG.pdf
Availability of CRCW2512301RFKTG
QUANTITY
CRCW2512301RFKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512301RFKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512301RFKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512301RFKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512301RFKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512301RFKTG Details Description
Related parts for CRCW2512301RFKTG
IC OPAMP GP 500KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
OSC PROG LVPECL 2.5V 250PPM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
REAR CUT-OFF PLUNGER datasheet.pdf
PELTIER OT20,12,F0,0406,22,W2.25 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 555MA 1.4 OHM TH datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 130POS .050 SMD datasheet.pdf
AP,STR,SNB,USFT,PSA datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 50V CHA MNT datasheet.pdf