Vishay/Dale CRCW2512316RFKEG
CRCW2512316RFKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512316RFKEG
Brief Description
RES SMD 316 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512316RFKEG.pdf
Availability of CRCW2512316RFKEG
QUANTITY
CRCW2512316RFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512316RFKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512316RFKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512316RFKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512316RFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512316RFKEG Details Description
Related parts for CRCW2512316RFKEG
CTRLR TEMP SSR 480V 50A AC OUT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 5V 4CH SAMPL 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
VARISTOR 90V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
TERMINAL PG RING 16-14AWG #10 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 200V X7R 2225 datasheet.pdf
RES SMD 0.75 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
IC CPU BLUETOOH CAN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf