Vishay/Dale CRCW2512324RFKTG
CRCW2512324RFKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512324RFKTG
Brief Description
RES SMD 324 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512324RFKTG.pdf
Availability of CRCW2512324RFKTG
QUANTITY
CRCW2512324RFKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512324RFKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512324RFKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512324RFKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512324RFKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512324RFKTG Details Description
Related parts for CRCW2512324RFKTG
CAP FILM 1200PF 10% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
LED PANEL MOUNT INDICATOR RD/GR datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 768K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .156" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS 3.5MM datasheet.pdf