Vishay/Dale CRCW251232K4FKEGHP
CRCW251232K4FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251232K4FKEGHP
Brief Description
RES SMD 32.4K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW251232K4FKEGHP.pdf
Availability of CRCW251232K4FKEGHP
QUANTITY
CRCW251232K4FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251232K4FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW251232K4FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251232K4FKEGHP
Related LinksCRCW25123, CRCW251232K4FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251232K4FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW251232K4FKEGHP
IC Z8 GP MCU 8K OTP 28SSOP datasheet.pdf
IC LINEARIZER PRE-DISTORT 196BGA datasheet.pdf
ENCODER MODULE 200CPR 4MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 270K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
COMMUNICATION UNIT FOR CC-LINK datasheet.pdf
IC FPGA 704 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVDS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf