Vishay/Dale CRCW251232K4FKTG
CRCW251232K4FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251232K4FKTG
Brief Description
RES SMD 32.4K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251232K4FKTG.pdf
Availability of CRCW251232K4FKTG
QUANTITY
CRCW251232K4FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251232K4FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW251232K4FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251232K4FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW251232K4FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251232K4FKTG Details Description
Related parts for CRCW251232K4FKTG
IC IF DIGIT SUBSYSTEM 48-LQFP datasheet.pdf
IC D/A CONV 10BIT W/SMBUS 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CABLE 7COND 14AWG BLK SHLD 500' datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 1W DO204AL datasheet.pdf