Vishay/Dale CRCW2512330KJNEG
CRCW2512330KJNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512330KJNEG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 330K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512330KJNEG.pdf
Availability of CRCW2512330KJNEG
QUANTITY
CRCW2512330KJNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512330KJNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512330KJNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512330KJNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512330KJNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512330KJNEG Details Description
Related parts for CRCW2512330KJNEG
FIXED IND 2.7UH 220MA 1.3 OHM TH datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 500MA 6V datasheet.pdf