Vishay/Dale CRCW2512330KJNEG
CRCW2512330KJNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512330KJNEG
Brief Description
RES SMD 330K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512330KJNEG.pdf
Availability of CRCW2512330KJNEG
QUANTITY
CRCW2512330KJNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512330KJNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512330KJNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512330KJNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512330KJNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512330KJNEG Details Description
Related parts for CRCW2512330KJNEG
CABLE TIE MINI ORN 3.9" datasheet.pdf
IC A/DCONV SAMPLNG W/SHTDN24SSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 16 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CABLE USB A-B MALE DBL SHIELD 3M datasheet.pdf
LED RED/YLW CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 13pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X5R 0603 datasheet.pdf