Vishay/Dale CRCW2512332KFKEG
CRCW2512332KFKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512332KFKEG
Brief Description
RES SMD 332K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512332KFKEG.pdf
Availability of CRCW2512332KFKEG
QUANTITY
CRCW2512332KFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512332KFKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512332KFKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512332KFKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512332KFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512332KFKEG Details Description
Related parts for CRCW2512332KFKEG
CONN IDC 3POS .100 GOLD 24AWG datasheet.pdf
CONV DC-DC 60W 48VIN 3.3/2.5VOUT datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 300V CHASS MNT datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 870MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
SW LOW FORCE ROD SPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 6 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 2.5A DO216 datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf