Vishay/Dale CRCW2512332KFKEGHP
CRCW2512332KFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512332KFKEGHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 332K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512332KFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512332KFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512332KFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512332KFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512332KFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512332KFKEGHP
Related LinksCRCW25123, CRCW2512332KFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512332KFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512332KFKEGHP
CONN HEADER .100 SINGL STR 12POS datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 8POS datasheet.pdf
FIXED IND 252UH 440MA 900 MOHM datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 5% 5W MET OXIDE AXL datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONN IDC 13POS 2.54MM 28AWG TIN datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.953K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 34POS datasheet.pdf