Vishay/Dale CRCW2512348RFKEGHP
CRCW2512348RFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512348RFKEGHP
Brief Description
RES SMD 348 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512348RFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512348RFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512348RFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512348RFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512348RFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512348RFKEGHP
Related LinksCRCW25123, CRCW2512348RFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512348RFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512348RFKEGHP
CONN RCPT 39POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 20K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.18M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf