Vishay/Dale CRCW2512360RFKEG
CRCW2512360RFKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512360RFKEG
Brief Description
RES SMD 360 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512360RFKEG.pdf
Availability of CRCW2512360RFKEG
QUANTITY
CRCW2512360RFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512360RFKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512360RFKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)360
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512360RFKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512360RFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512360RFKEG Details Description
Related parts for CRCW2512360RFKEG
Connector Quick Connect Receptacle 20-24 AWG 0.062" (1.57mm) Crimp datasheet.pdf
MOSFET N-CH 450V 0.09A TO92-3 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 5.4A 8SO datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC SMC datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 5VIN 9VOUT SMD datasheet.pdf
RES SMD 796 OHM 0.1% 1/2W 1010 datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 2% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6MH 56MA 98.9 OHM TH datasheet.pdf