Pericom Semiconductor Corp. NX3222E0156.250000
NX3222E0156.250000 picture photo
Mfg. Part Number
NX3222E0156.250000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 156.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
NX3222E0156.250000.pdf
Availability of NX3222E0156.250000
QUANTITY
NX3222E0156.250000 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX3222E0156.250000
Internal Part NumberEIS-NX3222E0156.250000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ NX322
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.041" (1.05mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)40mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX3222E0156.250000
Related LinksNX3222E01, NX3222E0156.250000 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
NX3222E0156.250000 Details Description
Related parts for NX3222E0156.250000
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN SOCKET BGA 49POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC FPGA 154 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A DO201AD datasheet.pdf
IC GATE DRIVER OPTOCOUPLE 8SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
POWER TERM.BLK 15PK datasheet.pdf
HD 38999 55C 55#23 PIN RECP datasheet.pdf
CAP 4VDC 220UF 18 MOHM datasheet.pdf