Vishay/Dale CRCW251236K0JNTG
CRCW251236K0JNTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251236K0JNTG
Brief Description
RES SMD 36K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251236K0JNTG.pdf
Availability of CRCW251236K0JNTG
QUANTITY
CRCW251236K0JNTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251236K0JNTG
Internal Part NumberEIS-CRCW251236K0JNTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251236K0JNTG
Related LinksCRCW2512, CRCW251236K0JNTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251236K0JNTG Details Description
Related parts for CRCW251236K0JNTG
SHOULDER SCREW KNOB SLOTTED 6-32 datasheet.pdf
KIT FIBER OPTIC 12 ASST FIBERS datasheet.pdf
TERM RING HVY NYL 16-12AWG 5/16 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CUT&POLISH UNITIZED WHEEL 9A CRS datasheet.pdf
DIGITAL PRESSURE PNP 12-24VDC datasheet.pdf
WIRE FERL INSUL datasheet.pdf
Connector Socket 37 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf