Vishay/Dale CRCW2512392KFKEGHP
CRCW2512392KFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512392KFKEGHP
Brief Description
RES SMD 392K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512392KFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512392KFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512392KFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512392KFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512392KFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512392KFKEGHP
Related LinksCRCW25123, CRCW2512392KFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512392KFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512392KFKEGHP
IC BUFF TRI-ST HEX N-INV 16DIP datasheet.pdf
IC SW DISTRIBUTION 2CHAN 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.49KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
UMC PLUG-MMCX RA PLUG .81 250MM datasheet.pdf
*STEEL-TY 5/8" SUPER HEAV datasheet.pdf
RES 1 OHM 50W 5% TO220 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf