Vishay/Dale CRCW2512392KFKTG
CRCW2512392KFKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512392KFKTG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 392K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512392KFKTG.pdf
Availability of CRCW2512392KFKTG
QUANTITY
CRCW2512392KFKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512392KFKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512392KFKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512392KFKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512392KFKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512392KFKTG Details Description
Related parts for CRCW2512392KFKTG
CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
BIT SET ASSORTED W/HOLDER 8PC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 320MA 420 MOHM datasheet.pdf
INTERCHANGE FRAME datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf