Vishay/Dale CRCW251239K0JNEG
CRCW251239K0JNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251239K0JNEG
Brief Description
RES SMD 39K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251239K0JNEG.pdf
Availability of CRCW251239K0JNEG
QUANTITY
CRCW251239K0JNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251239K0JNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW251239K0JNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251239K0JNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW251239K0JNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251239K0JNEG Details Description
Related parts for CRCW251239K0JNEG
CONN PLUG 48POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC 1.5KE datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 GRN,BLU,YLW TINT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 2.5V 43.8V 17.5A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 43 OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
4700UF 420V 76X114MM 85C 2000H datasheet.pdf