Vishay/Dale CRCW25123K00JNTG
CRCW25123K00JNTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25123K00JNTG
Brief Description
RES SMD 3K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25123K00JNTG.pdf
Availability of CRCW25123K00JNTG
QUANTITY
CRCW25123K00JNTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25123K00JNTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25123K00JNTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25123K00JNTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25123K00JNTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25123K00JNTG Details Description
Related parts for CRCW25123K00JNTG
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC DAC 14BIT SERIAL-IN 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8-DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT SOT563 datasheet.pdf
POWER ENTRY FILTERED 6A SNAP datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL RCPT PNL MNT datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RS 16IO 1W R S DGTL INTERFACE datasheet.pdf