Vishay/Dale CRCW25123K40FKTG
CRCW25123K40FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25123K40FKTG
Brief Description
RES SMD 3.4K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25123K40FKTG.pdf
Availability of CRCW25123K40FKTG
QUANTITY
CRCW25123K40FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25123K40FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25123K40FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25123K40FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25123K40FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25123K40FKTG Details Description
Related parts for CRCW25123K40FKTG
RES 53.6 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN RECEPT 110POS TYPE A R/A datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 2-35V 500MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf