Vishay/Dale CRCW25123M30FKEG
CRCW25123M30FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25123M30FKEG
Brief Description
RES SMD 3.3M OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25123M30FKEG.pdf
Availability of CRCW25123M30FKEG
QUANTITY
CRCW25123M30FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25123M30FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25123M30FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25123M30FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25123M30FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25123M30FKEG Details Description
Related parts for CRCW25123M30FKEG
CAP CER 2200PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 4KV X7R 1825 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 1.8V SOT23-6 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 100MW SSSMINI3 datasheet.pdf
CIR BRKR 6A 12VDC AUTO RESET datasheet.pdf
RELAY SSR 45A 1PH RNDM datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 392K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1/4-48" BLUE datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf