Vishay/Dale CRCW25123M30JNTG
CRCW25123M30JNTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25123M30JNTG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.3M OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25123M30JNTG.pdf
Availability of CRCW25123M30JNTG
QUANTITY
CRCW25123M30JNTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25123M30JNTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25123M30JNTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25123M30JNTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25123M30JNTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25123M30JNTG Details Description
Related parts for CRCW25123M30JNTG
SIDAC UNIDIR 65V 500A DO-214AA datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TRANS NPN 32V 2A SOT-89 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MODULE RABBITCORE RCM3910 ROHS datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 113VC SMB datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 23.9VC SMA datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 47POS datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE datasheet.pdf
M/F MINI-STEREO CABLE EXT datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 5% 2500VDC RAD datasheet.pdf