Vishay/Dale CRCW25123R00FNEG
CRCW25123R00FNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25123R00FNEG
Brief Description
RES SMD 3 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25123R00FNEG.pdf
Availability of CRCW25123R00FNEG
QUANTITY
CRCW25123R00FNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25123R00FNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25123R00FNEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25123R00FNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25123R00FNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25123R00FNEG Details Description
Related parts for CRCW25123R00FNEG
IDC CABLE - MKC10K/MC10M/MKC10K datasheet.pdf
BATTERY PACK NIMH 12.0V 1550MAH datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS W/PINS CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 5% 35W D2PAK datasheet.pdf
IC FPGA 317 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 14A SYNC 15QFN datasheet.pdf
DIP-8 SSR DUAL 1 FORM A datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 1.58A 90 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf