Vishay/Dale CRCW25123R30FKTG
CRCW25123R30FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25123R30FKTG
Brief Description
RES SMD 3.3 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25123R30FKTG.pdf
Availability of CRCW25123R30FKTG
QUANTITY
CRCW25123R30FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25123R30FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25123R30FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25123R30FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25123R30FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25123R30FKTG Details Description
Related parts for CRCW25123R30FKTG
RES 1.2 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 4.22KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR DUAL MCPWR SOT23-5 datasheet.pdf
TOOL EXTRACT FOR P1 FLUID CONT datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 2.6V OD SSOP3 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 3NH 800MA 60 MOHM SMD datasheet.pdf