Vishay/Dale CRCW25123R30FKTG
CRCW25123R30FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25123R30FKTG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.3 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25123R30FKTG.pdf
Availability of CRCW25123R30FKTG
QUANTITY
CRCW25123R30FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25123R30FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25123R30FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25123R30FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25123R30FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25123R30FKTG Details Description
Related parts for CRCW25123R30FKTG
SWITCH SNAP SPDT 10A QC TERM datasheet.pdf
TERM BLOCK 3POS 3.81MM PCB GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 4.12K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A TSC75-6 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9NH 314MA 294 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf