Vishay/Dale CRCW25123R30FNEG
CRCW25123R30FNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25123R30FNEG
Brief Description
RES SMD 3.3 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25123R30FNEG.pdf
Availability of CRCW25123R30FNEG
QUANTITY
CRCW25123R30FNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25123R30FNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25123R30FNEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25123R30FNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25123R30FNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25123R30FNEG Details Description
Related parts for CRCW25123R30FNEG
CAP CER 39PF 50V NPO 1206 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.35PF 25V 0201 datasheet.pdf
RES 3K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 2A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 WW datasheet.pdf
LED RGB DIFFUSED 0604 SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONN HEADR 26POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 60BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf