Vishay/Dale CRCW25123R30FNTG
CRCW25123R30FNTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25123R30FNTG
Brief Description
RES SMD 3.3 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25123R30FNTG.pdf
Availability of CRCW25123R30FNTG
QUANTITY
CRCW25123R30FNTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25123R30FNTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25123R30FNTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25123R30FNTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25123R30FNTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25123R30FNTG Details Description
Related parts for CRCW25123R30FNTG
IC DIFF DRVR/RCVR DUAL 16SO datasheet.pdf
IC DVR/RCVR DUAL RS232 5V 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 119BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE BLUE CMP datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 56V 30W datasheet.pdf
SLEEVE PPS 3/4 BLACK 50' datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf