Vishay/Dale CRCW25123R40FNTG
CRCW25123R40FNTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25123R40FNTG
Brief Description
RES SMD 3.4 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25123R40FNTG.pdf
Availability of CRCW25123R40FNTG
QUANTITY
CRCW25123R40FNTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25123R40FNTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25123R40FNTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25123R40FNTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25123R40FNTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25123R40FNTG Details Description
Related parts for CRCW25123R40FNTG
IC QUAD BUS SWITCH W/ENA 16 QSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 2% 1/2W 0815 datasheet.pdf
RES SMD 0.56 OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 226K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 85.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 0.02% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
IC DSP 6X 1GHZ SC3850 783FCBGA datasheet.pdf
TRI N PLUG F 4-20 NO SEAL datasheet.pdf
CONN JUNCTION M12 datasheet.pdf
CAP FILM 2.7NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf