Vishay/Dale CRCW25123R92FKTG
CRCW25123R92FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25123R92FKTG
Brief Description
RES SMD 3.92 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25123R92FKTG.pdf
Availability of CRCW25123R92FKTG
QUANTITY
CRCW25123R92FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25123R92FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25123R92FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25123R92FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25123R92FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25123R92FKTG Details Description
Related parts for CRCW25123R92FKTG
FUSE SEMICONDUCTOR 125A 250 VAC datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 90POS 1MM datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 8A 5V datasheet.pdf
RES 104K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 25 OHM 1/5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 448 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
508 TB PLU PLU W/LATCH datasheet.pdf
GROUND COLLAR GREY 3.5MM datasheet.pdf