Vishay/Dale CRCW2512430KJNTG
CRCW2512430KJNTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512430KJNTG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 430K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512430KJNTG.pdf
Availability of CRCW2512430KJNTG
QUANTITY
CRCW2512430KJNTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512430KJNTG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512430KJNTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512430KJNTG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512430KJNTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512430KJNTG Details Description
Related parts for CRCW2512430KJNTG
IDC CABLE - MSR40K/MC40M/MPR40K datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100 DUAL SMD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 10% 2312 datasheet.pdf
CABLE TIE INTERMED WHT 5.6" datasheet.pdf
NUT SETTER HEX SOCKET 7MM 2.36" datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN TERM BLK FEED THRU 10-26AWG datasheet.pdf
CONN HDR 49POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
MAG-MATE TAB TERMIN datasheet.pdf
CAP TANT POLY 3900UF 15V CHA MNT datasheet.pdf