Vishay/Dale CRCW2512470KFKEG
CRCW2512470KFKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512470KFKEG
Brief Description
RES SMD 470K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512470KFKEG.pdf
Availability of CRCW2512470KFKEG
QUANTITY
CRCW2512470KFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512470KFKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512470KFKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512470KFKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512470KFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512470KFKEG Details Description
Related parts for CRCW2512470KFKEG
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 107 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 16POS VERT GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 161MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
CAP MICA 91PF 5% 300V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
25POS GREY SL.LOCK datasheet.pdf