Vishay/Dale CRCW2512470RJNEG
CRCW2512470RJNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512470RJNEG
Brief Description
RES SMD 470 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512470RJNEG.pdf
Availability of CRCW2512470RJNEG
QUANTITY
CRCW2512470RJNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512470RJNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512470RJNEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512470RJNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512470RJNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512470RJNEG Details Description
Related parts for CRCW2512470RJNEG
CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP TACTILE RECTANGULAR BLACK datasheet.pdf
SNSW 0.1A 1/4 RLR 70507529 datasheet.pdf
MOSFET N-CH QFN3333 datasheet.pdf
CAP CER 4.5PF 50V R2H 0603 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf