Vishay/Dale CRCW251247K0FHEGP
CRCW251247K0FHEGP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251247K0FHEGP
Brief Description
RES SMD 47K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251247K0FHEGP.pdf
Availability of CRCW251247K0FHEGP
QUANTITY
CRCW251247K0FHEGP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251247K0FHEGP
Internal Part NumberEIS-CRCW251247K0FHEGP
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)