Vishay/Dale CRCW251247K0JNEGHP
CRCW251247K0JNEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251247K0JNEGHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 47K OHM 5% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW251247K0JNEGHP.pdf
Availability of CRCW251247K0JNEGHP
QUANTITY
CRCW251247K0JNEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251247K0JNEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW251247K0JNEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±5%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251247K0JNEGHP
Related LinksCRCW25124, CRCW251247K0JNEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251247K0JNEGHP Details Description
Related parts for CRCW251247K0JNEGHP
SIDAC 2CHP 275/550V 150A TO-220 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2.5KV X7R 1808 datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT BWR 21POS datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 120V datasheet.pdf
CONN SIM/SAM CARD HINGED TYPE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 20A 125V datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 25POS HL LOW P datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 820NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf