Vishay/Dale CRCW251249R9FKEGHP
CRCW251249R9FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251249R9FKEGHP
Brief Description
RES SMD 49.9 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW251249R9FKEGHP.pdf
Availability of CRCW251249R9FKEGHP
QUANTITY
CRCW251249R9FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251249R9FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW251249R9FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251249R9FKEGHP
Related LinksCRCW25124, CRCW251249R9FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251249R9FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW251249R9FKEGHP
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 15W datasheet.pdf
7013290064=COVER datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .4MM 30POS datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
MULTI-PAIR 18COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 10% 2910 datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 2.2K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
CIRCUIT BOARD FOR WES51(D) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf