Vishay/Dale CRCW25124K30JNEG
CRCW25124K30JNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25124K30JNEG
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25124K30JNEG.pdf
Availability of CRCW25124K30JNEG
QUANTITY
CRCW25124K30JNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25124K30JNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25124K30JNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25124K30JNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25124K30JNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25124K30JNEG Details Description
Related parts for CRCW25124K30JNEG
FIXED IND 470UH 370MA 1.6 OHM datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIP SWITCH datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1K OHM 5% 1000W datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf