Vishay/Dale CRCW25124K30JNEG
CRCW25124K30JNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25124K30JNEG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25124K30JNEG.pdf
Availability of CRCW25124K30JNEG
QUANTITY
CRCW25124K30JNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25124K30JNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25124K30JNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25124K30JNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25124K30JNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25124K30JNEG Details Description
Related parts for CRCW25124K30JNEG
RES SMD 4.75K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16TQFN datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
RES 10K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf