Vishay/Dale CRCW25124M30FKEG
CRCW25124M30FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25124M30FKEG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.3M OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25124M30FKEG.pdf
Availability of CRCW25124M30FKEG
QUANTITY
CRCW25124M30FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25124M30FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25124M30FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25124M30FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25124M30FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25124M30FKEG Details Description
Related parts for CRCW25124M30FKEG
IC OPAMP INSTR 1MHZ 8SO datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 33MHZ 8CSP datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
LED 1" BLU PMI 24V CLR FLAT LEN datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 10A SCREW 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 90D STACK datasheet.pdf
VARISTOR 250A 48V 1210 datasheet.pdf