Vishay/Dale CRCW25124M64FKTG
CRCW25124M64FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25124M64FKTG
Brief Description
RES SMD 4.64M OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25124M64FKTG.pdf
Availability of CRCW25124M64FKTG
QUANTITY
CRCW25124M64FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25124M64FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25124M64FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25124M64FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25124M64FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25124M64FKTG Details Description
Related parts for CRCW25124M64FKTG
Connector Receptacle, Elevated Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SURFACE DISC 5"XNH S SFN datasheet.pdf
RES 4.9622K OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf
CONN SOCKET 12POS WIREMOUNT .050 datasheet.pdf
MICRO 25C S 8" WHT NI datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 20% 310VAC RADIAL datasheet.pdf
4MM DIY STKP SCREW WHITE datasheet.pdf