Vishay/Dale CRCW25124R70FNEG
CRCW25124R70FNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25124R70FNEG
Brief Description
RES SMD 4.7 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25124R70FNEG.pdf
Availability of CRCW25124R70FNEG
QUANTITY
CRCW25124R70FNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25124R70FNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25124R70FNEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25124R70FNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25124R70FNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25124R70FNEG Details Description
Related parts for CRCW25124R70FNEG
CAP CER 4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 80 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2.3A 47 MOHM TH datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 309K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 136MA 2.4 OHM datasheet.pdf